Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

TÜRKİYE’NİN EN ÜNLÜ VE
BAŞARILI 10 SEO UZMANI

seo eğitim zirvesi
türkiyenin en başarılı seo uzmanları

Türkiye’nin En Ünlü ve Başarılı 10 SEO Uzmanı

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu) Türkiye’de son 5 – 6 yılda hızla yükselişe geçen uygulamalar arasında yer alıyor. Arama motorlarında artan rekabet sonucunda web sitesi olan tüm firmalara SEO’nun önemini anlamış durumda. Google’ın Türkiye’de %95 Pazar payına sahip olması da SEO’nun bu kadar önemli olmasının nedenlerinden biri.

Türkiye’de SEO 10 yıl öncesine kadar bilinmiyordu. İnternetin ve teknolojik cihazların gelişmesiyle birlikte arama motorlarında yer almanın getirileri anlaşılmaya başlandı. Sonrasında ise internet meraklıları algoritmaları ve SEO uygulamalarını uzun süre araştırdı, ardından internet siteleri üzerinde denemeye başladılar. Bu denemeler zamanla sonuç verdiğinde yeni bir uzmanlık alanı da doğmuş oldu.

Türkiye’de SEO Uzmanlığı

Gelişen ve değişen teknolojinin SEO’yu, SEO’nun da uzmanlık alanını doğurduğunu söyledik. Öncelikle şunu belirtmeliyiz ki SEO kesinlikle bir yetenek işi. Analitik düşünme becerisi olmayan, hızlı karar veremeyen, araştırmacı ve meraklı bir yapıya sahip olmayan SEO yapamaz. Dolayısıyla bu özelliklere sahip olduğunuzdan emin olmalısınız.

Ülkemizde SEO konusunda kendini geliştirmiş, kitapları ve makaleleri olan, SEO eğitimleri ve seminerleri veren, SEO hizmeti vererek firmaları arama motorlarının üst sıralarına çıkaran isimler var elbette. Bu isimler arasından en iyi 10 kişiye yakından bakarsak:

  1. Orhan Gürbüz

Orhan Gürbüz1980 yılında Erzincan’da doğan ve Türkiye’nin ünlü ve başarılı SEO uzmanları arasında yer alan Orhan Gürbüz, ilk olarak 15 yaşında aile şirketleri olan İklim Plus Dayanıklı Tüketim Malları Tic.Ltd.Şti. bünyesinde çalışmaya başlayarak iş hayatına adım atmıştır. Kuruculuğunu yaptığı 8 Hizmet ( Web Home, SEO Destek, Tasarım Plus, Foto Life, Sanal Tur 360, Tescil Plus, Reklam Plus, Tatil Home), 10 Eğitim (SEO Akademi, Foto Life Akademi, Resim Akademi, Kariyer Home, Sinema Akademi, Dil Akademi, İmaj Akademi, Web Akademi, Model Akademi, Sanat Akademi) markası ile e-ticaret, turizm, iklimlendirme, tekstil, gayrimenkul, organizasyon, gıda, moda, inşaat, reklam, satış ve pazarlama, satış sonrası hizmetler başta olmak üzere kişi ve kurumlara profesyonel eğitim, danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.

SEO çalışmalarına 2004 yılında kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak başlayan Orhan Gürbüz, 2005 yılında SEO Destek firmasını kurarak kişi ve kurumlara SEO, Dijital Pazarlama, Adwords ve Analytics gibi hizmetler vermeye başlamıştır. Sahip olduğu 2000 üzerinde domain ile Google’da ilk sırada yer alan web sitelerinin SEO çalışmalarını yürütmüştür.

22 yıllık sektörel deneyimini paylaşmak için SEO Akademi eğitim merkezini kurarak Temel ve ileri SEO eğitimleri, Kurumsal SEO, E-ticaret SEO, Sosyal Medya, Adwords, İnternet Reklamcılığı başta olmak üzere toplam 27 branşta eğitim vermektedir.

ODTÜ, Marmara, Uludağ, Mehmet Akif Ersoy, Maltepe ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinde; Eczacıbaşı Girişim, Ümraniye Belediyesi, Azercell ve Rönesans Holding gibi dünya çapında kuruluşlara SEO, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve Görsel Optimizasyon eğitimleri vermiş, kariyer günlerine ve pazarlama zirvelerine konuşmacı olarak katılmıştır.

Halen eğitim ve hizmet markalarıyla sektördeki en iyi isimlerden biri olan Orhan Gürbüz, SEO alanında hatırı sayılır bir yere sahiptir.

  1. Cem Orman

Cem Orman1986 İstanbul doğumlu olan Cem Orman, 2009 yılında Balıkesir Üniversitesi Endüstri Mühendisliği bölümünden mezun olmuştur. Kendine ait tasarım ajansı deneyimi olan Cem Orman Photoshop, Dreamweaver, Flash, Corel Draw, illustrator, After Effects programlarını bilmekte, HTML, CSS ve PHP kullanmaktadır. Daha önce Garanti Bankası, Destek Menkul Değerler ve Cemre Tasarım’da çalışmış ve Seo Akademi bünyesinde eğitim vermeye başlamıştır.

Adwords ve E-Ticaret alanlarında da uzman olan Cem Orman, Türkiye’nin en iyi SEO Uzmanları arasında gösterilmektedir. Özellikle görsel optimizasyon temelli web siteleri ile arama motorlarına uyumlu ve mobil destekli tasarımlar yapmaktadır.

  1. Yılmaz Bozan

Yılmaz Bozan10 yılı aşkın süredir internet sektöründe yer alan Yılmaz Bozan, Türkiye’de ilk defa ev mobilyasının Asya ve Avrupa’ya internetten satış operasyonunu kurmuş ve sonrasında tüketici elektroniği, tatil, havayolu, tekstil, ayakkabı, hızlı tüketim malları gibi farklı sektörlerde de çalışma, danışmanlık yapma fırsatı bulmuştur.

Bir çok e-ticaret sitesinin start-up’ında ismi geçmekte ve firmaları e-ticaret ile tanıştırmakta olan Yılmaz, performans odaklı dijital pazarlama stratejileri geliştirmekte, neuro marketing, growth hacking gibi conversion artıran yöntemleri işlemekte ve firmalara bu konularda danışmanlık vermektedir.

Başarılı SEO uzmanları arasında yer alan Yılmaz Bozan, “Dijital Pazarlama ve E-ticaret” üzerine eğitim, sertifika programları düzenlemektedir, sektörde bilinen dergi ve web sitelerinde makaleler yazmaktadır. Şu anda kendi kurduğu revolutionDM isimli şirketinde Dijital Pazarlama, E-ticaret, S-ticaret, M-ticaret, E-ticaret Start-Up, Google Adwords, Google Analytics, SEO, SEM, Sosyal Medya & Reklam Yönetimi, Nöro Pazarlama, Nöro Web, Mobil Pazarlama, İş Geliştirme alanlarında çalışmalarına devam etmektedir.

  1. Murat Ulusoy

Murat UlusoyBilgisayar Mühendisliğinden mezun olduktan sonra Digital Marketing alanında 2001 yılında SEO hizmeti veren REKNOVA adlı ajansı kurmuştur.

Başta özel sektör olmak üzere yüzlerce kurum ve kuruluşlara online pazarlama danışmanlığı ve çözümleri üreten firma tüm Tüm SEO ve Sosyal medya çalışmalarını arama motorları kriterlerinde ve müşterinin özel taleplerine uygun olarak yapmaktadır.

Türkiye’nin en iyi SEO uzmanları arasında gösterilen Murat Ulusoy, makaleleri ve konuşmaları ile geleceğin uzmanlarına da yol göstermektedir.

 

  1. Gökhan Barışkan

Gökhan BarışkanTürkiye’nin başarılı SEO Uzmanları arasında yer alan Gökhan Barışkan Anadolu Üniversitesinde Sosyoloji, Bilge Adam’da Yazılım Mühendisliği eğitimleri almıştır. 2012 yılında kurduğu Seoinno isimli şirketi ile birlikte bugüne kadar onlarca markaya kurumsal SEO danışmanlığı yapmıştır.

2015 yılı Mart ayında piyasaya çıkan ve ilk baskısı tamamen tükenen SEO 2015 kitabının da yazarı olan Gökhan Barışkan, 2016 Ocak ayında da yeni kitabını piyasaya çıkarmıştır. Gökhan Barışkan aynı zamanda dünyanın en eski ve en büyük iş lobilerinden olan JCI (Junior Chamber İnternational – Genç Liderler ve Girişimciler Derneği) İstanbul şubesinin 2016 yılı denetim kurulu üyesidir. SEO dışında SEM, Analytics, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya alanlarında da çalışmalarına devam etmektedir.

  1. Cüneyt Efe Özar

Cüneyt Efe ÖzarSEO Uzmanı Cüneyt Efe Özar, Trakya Üniversitesi’nde Grafik Tasarım okuduktan sonra Dijital Fotoğrafçılık, Dijital Pazarlama ve Sosyal Medya Uzmanlığı eğitimleri almıştır. Halen Uluslararası İlişkiler Bölümünde okuyan SEO Uzmanı, 2012 yılında E-ticaret sitesi ile iş dünyasına atılmıştır.

Freelance Sosyal Medya ve Grafik tasarım işleriyle uğraştıktan sonra Akser Yayınlarında MEB Akıllı Tahta Projesi’nde yer almıştır. Jawahir Turizm’de Dış Ticaret ve Organizasyon Sorumlusu olarak görev yaptıktan sonra kişisel e-ticaret sitelerini kurmuş ve yönetmiştir.

Sosyal Medya Uzmanı olarak da özel firmalarda görev yapan Efe Özar, halen Türkiye’nin en iyi SEO ajanslarından birinde Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı olarak çalışmaktadır. Illustrator, Photoshop, Fireworks, Facebook Marketing, Adwords, Viral Marketing alanlarında uzmandır.

  1. Çağla Kavi

Çağla KaviSEO Uzmanı Çağla Kavi, İstanbul Aydın Üniversitesi’nde Reklamcılık ve Halkla İlişkiler okuduktan sonra Beyoğlu Olgunlaşma Enstitüsü’nde Grafik Tasarım ve Fotoğraf eğitimi almıştır.

Sosyal Medya Uzmanlığı, Grafik Tasarım ve Adwords kurslarını bitirmiştir. 1988 İstanbul doğumlu olan SEO Uzmanı Çağla Kavi, 2 yıl kadar Sanal Tur ürün pazarlaması yapmıştır.

3 – 4 yıl grafiker olarak çalışan Çağla Kavi, dijital reklamcılığın ve SEO’nun giderek önem kazanmasıyla bu alanda yoğunlaşarak kendini geliştirmiştir. Türkiye’nin en iyi SEO ajanslarından birinde Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı olarak çalışmaktadır.

  1. Tolga Ayriç

Tolga Ayriç2006 yılından itibaren SEO, yazılım ve sosyal medya ile ilgilenen Tolga Ayrıç, bir süreliğine kurumsal firmalarda yazılım ve SEO projelerinde görev almıştır.

Kişisel ve kurumsal SEO danışmanlığı yapan Ayriç, SEO araçları geliştirilmesi üzerinde de çalışmalar yürütmektedir.

Ayrıca SEM ve Sosyal Medya alanlarında profesyonel anlamda kariyerine devam etmektedir.

Türkiye’nin başarılı SEO Uzmanları arasında yer alan Tolga Ayrıç SEO eğitimlerinde ve seminerlerinde konuşmacı olarak deneyimlerini paylaşmaktadır.

  1. Yiğit Konur

Yiğit KonurEğitimini Bilkent Üniversitesi’nde tamamlayan Yiğit Konur, 2010 yılında Bilkent Teknopark’ta faaliyet gösteren dijital pazarlama şirketi olan SEOzeo’yu kurmuştur.

Bilkent Cyberpark’tan yükselen şirketlerden biri olan firma Türkiye’de ün kazanarak SEO hizmeti veren en iyi firmalardan biri haline gelmiştir. Şirketin kurucusu ve CEO’su Yiğit Konur, içerik pazarlamasını da kapsayan ve bu alandaki profesyonellerin işlerini kolaylaştırmayı amaçlayan birçok yazılımı da müşterilerine sunarak tam kapsamlı hizmet vermektedir.

Ayrıca SEO eğitimlerine ve seminerlerine devam etmekte, SEO firmasında geleceğin uzmanlarını yetiştirmektedir.

  1. Can Cankıran

Can Cankıran2006 yılında bilişim sektörüne yazılım geliştirici olarak başlayan Can Cankıran, 2009 yılından itibaren arama motoru algoritmaları üzerinde testler yapmış ve ekibi ile beraber dijital pazarlama alanında yüzlerce bilinen firmaya kazanç sağlamıştır.

Türkiye’de birçok üniversitede ve özel ajanslarda SEO, SEM, Growth Hacking ve Web Analiz alanlarında eğitimler sunarak Türk bilişim sektörünün gelişmesi adına katkıda bulunmuştur.

Türkiye’de 6 kişilik dijital pazarlama ekibi yöneten Cankıran, kurumsal olarak hizmet vermeye devam etmekte olup, aynı zamanda içerisinde bulunduğu grup ve ajanslar ile ortak projelerini sürdürmektedir.

Türkiye’nin en ünlü ve başarılı 10 SEO uzmanı ile tanıştınız. Her biri alanında uzman, kendi markasının kuruculuğunu yapan, eğitimler ve seminerler veren bu isimler SEO alanında dünyada ülkemizi temsil etmektedirler.

Dilerseniz kendileriyle tanışarak hem başarı hikayelerini hem de SEO önerilerini öğrenebilirsiniz. SEO uzmanı olmak istiyorsanız uzmanından tavsiyeler alabilirsiniz.