Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

EN POPÜLER SEO ARAÇLARI!
ARAMA MOTORLARINDA İLK SIRA!

seo eğitim zirvesi
en popüler seo araçları

En Popüler SEO Araçları! Arama Motorlarında İlk Sıra!

SEO araçları, optimizasyon yaparken SEO uzmanlarının sıkılıkla kullandığı, web sitelerini ayrıntılı şekilde analiz etmelerini sağlayan araçlardır. Yüzlerce SEO aracı, SEO uzmanlarının işini kolaylaştırmaktadır. Siz de web sitenizin arama motorlarının standartlarına ve kurallara uygun olup olmadığını incelemek isterseniz bu SEO araçlarından yararlanabilirsiniz.

Araçlar sitenizi arama motorlarının nasıl gördüğünü, hatalarınızı ve bu hataların hangi sayfalarda olduğunu, link sayınızı, içeriklerinizin kalitesini, anahtar kelime yoğunluğunu ve diğer analiz sonuçlarını gösterir. Böylece SEO çalışma stratejinizi ve sitenizin ihtiyaçlarını belirler, eksiklerinizi tamamlarsınız.

Merak ediyorsanız en popüler SEO araçları:

 1. www.seoanaliz.com.tr

SEO analiz web sitesi aracılığıyla web sitenizin hız testi, page rank sorgulama, sitem ne kadar eder, mobil uyumluluk, backlink ve rekabet kontrolü, EDU ve GOV backlink, kelime yoğunluğu, anahtar kelime bulucu, robot.txt oluşturma, site haritası oluşturma, link analizi, kaynak kodu, indirme boyutu, ping testi, IP adresi, örümcek önizleme, Whois testlerini yapabilirsiniz. Ücretsiz olarak kullanacağınız SEO Analiz aracı sayesinde optimizasyon stratejinizi belirleyebilirsiniz.

 1. www.majestic.com

Dünyanın en gelişmiş ve en çok tercih edilen SEO ve link analiz sistemlerinden birisidir. Web sitelerinizin tüm link detaylarını farklı farklı kategoriler altında sunmaktadır. Ücretli bir sistemdir ve tüm özellikleri kullanabilmek için ücretli üyelik almanız gerekir.

 1. www.moz.com

En popüler SEO araçları arasında yer alan Moz, web sitenizin hatalarını, arama motoru sıralamasını ve linklerini görmenizi sağlamaktadır. Düzenli olarak toplanan backlink sonuçlarını mail olarak görmenize de imkan veren SEO aracı, rakip analizi de yaparak sektörünüzü anlamanızı da sağlamaktadır. 30 günlük deneme sürümünden yararlanarak aracı kullanabilirsiniz. Aylık ve yıllık üyelik isterseniz belirli ücret karşılığında üyeliğinizi sürdürebilirsiniz.

 1. www.woorank.com

Woorank SEO aracı ile web sitenizin analizini yapabilirsiniz. Sitenizi 40 farklı kritere göre inceleyen programla ücretsiz olarak rakip analizi ve site takibi de yapabilirsiniz. Böylece sitenizin tüm hatalarını ve artılarını öğrenebilirsiniz.

 1. www.ahrefs.com

En popüler SEO araçlarından ve backlink aracı olarak da kullanılan Ahrefs, kullanıcısına rahatlık sağlarken backlink istatistiklerinizi göstererek site dışı çalışmalarınızı şekillendirmenizi sağlayabilir. Site puanı, alınan linkler, sosyal medya paylaşımları gibi analizleri de sunar. Kısıtlı sonuçlar için herhangi bir ücret ödemek gerekmezken tam verimli kullanım için aylık bir bedel ödenir.

 1. www.seoquake.com

SEO aracı SeoQuake, toolbar eklentisi olarak da rahatlıkla kullanılabiliyor. Pagerank, index ve linklerinizi görebilirken linklerin geldiği kaynakları ve değerlerini de edinebilirsiniz.

 1. www.webseoanalytics.com

Backlink sorgulama aracı olan Web SEO Analytics, günlük belirli kategorilerde ve içeriklerde arama sayısı sunmaktadır. 10 günlük deneme sürümü ile belirli özelliklerini kullandığınız sitede kullanmaya devam edeceğiniz zaman aylık ücret ödemeniz gerekiyor. Böylece araçları ve grafikleri kolayca kullanılabilirsiniz.

 1. www.validator.w3.org

Seo araçları arasında önerebileceğimiz Validator web sitesinin kaynak kodlarının standartlara uygun olup olmadığını test etmeye yarayan araçtır. Ücretsiz olarak kullanılabilir.

 1. developers.google.com

Google Geliştirici Grupları Uygulama Altyapısından Google Chrome platformlarına, Google Maps API gibi ürün API’larına, YouTube API ve Google Calendar API’ya kadar her şeyi içeren Google’ın geliştirme teknolojisiyle ilgilenen geliştiriciler içindir. Geliştirme, analiz ve araştırma için kullanılabilir.

 1. whois.domaintools.com

En popüler SEO araçları arasında yer alan Whois, alan adı sorgulamayı sağlar. Domainin ait olduğu kişi veya kuruluş bilgilerini gösterir.  Domainin kayıt ve süresinin bitiş tarihi, host edildiği firmanın name server bilgileri de yer alır. SEO stratejilerinizi oluşturmanızı sağlar.

 1. www.linkdiagnosis.com

Firefox eklentisi olarak yüklenmesi gereken Link Diagnosis genelde ücretli yapılan analizlerin ücretsiz olarak yapılmasını sağlar. Link, site ve sayfa bilgilerini verir. Kolay kullanımlı bir seo aracı arıyorsanız Link Diagnosis’i kullanabilirsiniz.

 1. tools.seochat.com

Ücretsiz olarak çalışan Seochat, sitenizdeki kırık linkleri, boş alt metinleri, metaları, indeksli sayfaları, yüklenme hızını, kelime yoğunluğunu ve diğer SEO kriterlerini analiz etmenizi sağlar.

 1. www.semrush.com

SEO aracı SEMRush, anahtar kelimeleri sıralayan bir SEO programıdır. Her ay, SEMRush, en az 40 milyon çok aranan anahtar kelimeyi ve 20 milyon web siteyi analiz eder. Size bunun ile alakalı detaylı bir rapor sunar. Ücretsiz olarak sunulan deneme sürümünü kullanabilirsiniz.

 1. www.seositecheckup.com

Web sitenizi ücretsiz olarak meta tag, anahtar kelime, hız, site haritası, metin oranı için kod, kırık link, CSS, backlink, resim etiketi ve daha pek çok aracı ile web sitenizi analiz etme fırsatı verir.

 1. www.alexa.com/tools

Amazon’a ait bir site sayacı olan Alexa dünya üzerindeki siteleri numerik bir sıralamaya alır. Bu aracı kullanarak trafik değeri, anahtar kelime, hit kaynakları, ziyaretçiler ve diğer kriterler ile sitenizin analizini yapabilirsiniz.

En popüler SEO araçları sayesinde SEO çalışmalarınızın başarı oranını artırabilir, doğru kitleye doğru stratejilerle ulaşabilir, sosyal medya hesaplarınızın yönetiminden link alışverişlerinizin sistemine kadar doğru bir yolda ilerlersiniz.