Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

DÜNYANIN EN ÜNLÜ VE BAŞARILI
8 SEO UZMANI

seo eğitim zirvesi

Dünyanın En Ünlü ve Başarılı 8 SEO Uzmanı

SEO (Arama Motoru Optimizasyonu), Google’ın kullanıcılarına daha iyi hizmet vermek istemesi ile ortaya çıkmış bir kavramdır. Kısaca Google’da ya da diğer arama motorlarında ilk sıraya çıkmak için yapılan çalışmaların genel adıdır. Bu çalışmaları yapanlar ise SEO uzmanlarıdır.

Arama motorlarında üst sıralara çıkmak için oluşan rekabet artınca, Google kendince algoritma oluşturarak ve bunları belirli aralıklarla güncelleyerek iyi web sitelerini ödüllendirmeye başlamıştır. Yani Google illegal çalışan, faydalı bilgi sunmayan, ziyaretçinin beğenmediği siteleri cezalandırarak diğer web sitelerinin istediği kurallara uygun olmasını sağlamaya başlamıştır. Bu da SEO’nun mantığını oluşturmuş ve SEO Uzmanlığı adı altında günümüzde internet sitesi sahiplerinin en çok ihtiyaç duyduğu uzmanlık dalını ortaya çıkarmıştır.

Dünyada SEO Uzmanlığı

İlk olarak Amerika’da ortaya çıkan SEO uzmanlığı kavramı neticesinde kendini bu alanda geliştiren, kişisel markalarını kuran ve SEO danışmanlığı yapan isimler dünyaca tanınmaya başlandı. Bu isimler arasından en iyi 10 kişiye yakından bakarsak:

  1. Fili Wiese

Fili WieseSEO Danışmanı & Google Search Quality Takımı Eski Çalışanı olan Fili Wiese, 38 yaşında Hollandalı bir SEO Uzmanı.

Dünyanın en ünlü SEO uzmanları arasında yer alan Wiese, uluslararası ve teknik arama motoru optimizasyonu, online pazarlama, Google cezalar ve Google cezalarından kurtarma konusunda çok profesyonel bir isim.

Google algoritmalarını yakından takip eden ve firmalara SEO danışmanlığı yapan Fili Wiese, Google Search Quality Takımı’nda Web Spam üzerinde, Google Reklam Trafiği Kalitesi Ekibi’nde ise Click Spam üzerinde çalışmıştır. Halen kurumsal ve kişisel sitelere SEO çalışması yapmakta ve eğitimler vermektedir.

  1. Orhan Gürbüz

Orhan Gürbüz1980 yılında Erzincan’da doğan ve Türkiye’nin ünlü ve başarılı SEO uzmanları arasında yer alan Orhan Gürbüz, ilk olarak 15 yaşında aile şirketleri olan İklim Plus Dayanıklı Tüketim Malları Tic.Ltd.Şti. bünyesinde çalışmaya başlayarak iş hayatına adım atmıştır. Kuruculuğunu yaptığı 8 Hizmet ( Web Home, SEO Destek, Tasarım Plus, Foto Life, Sanal Tur 360, Tescil Plus, Reklam Plus, Tatil Home), 10 Eğitim (SEO Akademi, Foto Life Akademi, Resim Akademi, Kariyer Home, Sinema Akademi, Dil Akademi, İmaj Akademi, Web Akademi, Model Akademi, Sanat Akademi) markası ile e-ticaret, turizm, iklimlendirme, tekstil, gayrimenkul, organizasyon, gıda, moda, inşaat, reklam, satış ve pazarlama, satış sonrası hizmetler başta olmak üzere kişi ve kurumlara profesyonel eğitim, danışmanlık ve koçluk desteği sunmaktadır.

SEO çalışmalarına 2004 yılında kapsamlı reklam ajansı Web Home İnternet Reklam ve Bilgi Teknolojileri’ni kurarak başlayan Orhan Gürbüz, 2005 yılında SEO Destek firmasını kurarak kişi ve kurumlara SEO, Dijital Pazarlama, Adwords ve Analytics gibi hizmetler vermeye başlamıştır. Sahip olduğu 2000 üzerinde domain ile Google’da ilk sırada yer alan web sitelerinin SEO çalışmalarını yürütmüştür.

22 yıllık sektörel deneyimini paylaşmak için SEO Akademi eğitim merkezini kurarak Temel ve ileri SEO eğitimleri, Kurumsal SEO, E-ticaret SEO, Sosyal Medya, Adwords, İnternet Reklamcılığı başta olmak üzere toplam 27 branşta eğitim vermektedir.

ODTÜ, Marmara, Uludağ, Mehmet Akif Ersoy, Maltepe ve Eskişehir Osmangazi Üniversitelerinde; Eczacıbaşı Girişim, Ümraniye Belediyesi, Azercell ve Rönesans Holding gibi dünya çapında kuruluşlara SEO, Sosyal Medya, Dijital Pazarlama ve Görsel Optimizasyon eğitimleri vermiş, kariyer günlerine ve pazarlama zirvelerine konuşmacı olarak katılmıştır.

Halen eğitim ve hizmet markalarıyla sektördeki en iyi isimlerden biri olan Orhan Gürbüz, SEO alanında hatırı sayılır bir yere sahiptir.

  1. Michael King

Michael KingDünyanın en popüler Inbound Pazarlama ajanslarından iAcquire’ın Inbound Marketing direktörü olan Michael King aynı zamanda da Moz yazarı olarak da deneyimlerini SEO meraklılarıyla paylaşmaktadır. İçerik Stratejisi, İzleyici Araştırması, Sosyal Medya, SEO, Öngörülü Analytics, Dönüşüm Oranı Optimizasyonu ve Pazarlama Otomasyonu uzmanlık alanları arasında olan Michael King, tam bir SEO mühendisidir.

LG, Citi, Sanofi Pasteur, Cartier ve General Mills’in SEO kampanyalarını yürütmüş ve Ralph Lauren, Hawaiian Airlines, ABC, ADT için SEO ekiplerinde çalışmıştır. SMX Doğu, SearchLove NYC, Seattle Interactive, SMX İsrail, SMX West, SES New York, LinkLove Londra, SMX Advenced ve MozCon konferanslarına katılmış ve deneyimlerini SEO meraklıları ile paylaşmıştır. Halen IPullRank’te Dijital Pazarlama Danışmanlığı yapmaktadır.

  1. Dixon Jones

Dixon JonesDünyanın önde gelen dijital pazarlamacıları tarafından kullanılan ve web sayfaları arasındaki bağlantıları analiz eden Majestic.com Pazarlama Direktörü olan Dixon Jones, en iyi SEO uzmanları arasında gösterilmektedir.

1999 yılından bu yana Uluslararası İnternet Pazarlama Topluluğun aktif bir üyesi olarak dünyada düzenlenen konferanslarda Search Engine marketing ve Link Building konuşmacısı olarak yer almaktadır.

İngiltere’nin en eski arama motoru danışmanlık firmasının kurucusu olan Dixon Jones, İnternet Pazarlamacılığı ve Teknoloji Pazarlamacılığı alanında da uzmandır.

 

  1. İlyas Teker

İlyas TekerTürkiye’nin ve dünyanın en iyi SEO uzmanlarından İlyas Teker, Dünya’nın ilk search ajanslarından iProspect’in Chicago ofisinde SEO Director olarak çalışmaktadır.

55 farklı ülkede 3.000’den fazla çalışanı olan bir ajansta başarıyla ülkemizi temsil eden İlyas Teker, Türkiye’nin lider internet portalı Mynet‘te SEO Uzmanı olarak da çalışmıştır.

Öncesinde ise Siberalem, idefix gibi o dönem sahibi olan EBI grubunda sadece SEO değil AdWords, Analytics, Sosyal Medya ve E-mail Marketing kampanyalarını da yöneten başarılı SEO uzmanımız dijital pazarlama ile ilgili makaleler yazmaya ve seminerler vermeye devam etmektedir.

  1. Christoph Cemper

Christoph CemperGoogle arama sonuçlarında daha iyi bir sıralamaya yardımcı bir büyük veri platformu olan LinkResearchTools reklam ajansları ve markalarının sahibi olan Christoph Cemper, SEO, Dijital Pazarlama, İçerik Pazarlama, Video Pazarlama gibi konularda uzmandır.

Kuruculuğunu yaptığı firmalar ve ekibiyle oluşturduğu yazılımlar sayesinde SEO dünyasında fark yaratmıştır.

Halen SEM, Online Pazarlama, Affiliate Pazarlama, Web Analytics, E-posta Pazarlama, Dijital Pazarlama ve Dönüşüm Optimizasyonu ile ilgili kurumsal destek vermektedir.

 

  1. Bastian Grimm

Bastian GrimmAlmanya’nın ve dünyanın en ünlü SEO uzmanları arasında yer alan Bastian Grimm, PeakAce kuruculuğunu ve yöneticiliğini yapmaktadır.

SEO, İçerik ve Online PR konularında kurumsal ve bireysel destek sunan SEO uzmanı, Almanya’nın yanı sıra ABD, Çin ve Japonya’da da SEO hizmetleri vererek tanınan isimlerden biri olmuştur.

SEM, Link Building, E-ticaret, Google Analytics, Web Pazarlama, Google Web Yöneticisi Araçları, Adwords konularında da uzmandır.

 

  1. Jon Cooper

Jon CooperDijital Pazarlama Ajansı Hyperlynx Medya’nın kurucusu olan Jon Cooper, halen Florida Üniversitesi’nde okuyor ve PointBlankSEO.com arama pazarlaması hakkında blog yazıyor.

Link Building, SEM, Blog, CMS konularında uzman olan Jon Cooper başarılı girişimciler arasında da yer alıyor.

Genç yaşına rağmen dünyanın en başarılı SEO uzmanlarından biri olarak gösteriliyor.

 

Her biri alanında uzman ve dünyada isim yapmış SEO Uzmanları, Google’ın ve diğer arama motorlarının nabzını tutarken eğitimler ve seminerlerle bu alanda kariyer yapmak isteyenlere de yol gösteriyor. Ülkemizde düzenlenen SEO etkinliklerine de katılan konuşmacıların deneyimlerinden bir gün siz de yararlanabilirsiniz.