Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

7 – 8 EKİM 2016 SEO EĞİTİM
ZİRVESİ TAMAMLANDI!

seo eğitim zirvesi
Seo Eğitim Zirvesi 7 - 8 Ekim

7 – 8 Ekim 2016 SEO Eğitim Zirvesi Tamamlandı!

4.’sü düzenlenen SEO Eğitim Zirvesi, Türkiye’nin başarılı SEO Uzmanları ve kursiyerlerin katılımı ile tamamlandı.
7 Ekim Cuma günü Taksim Titanic City Hotel’de saat 10.00’da başlayan etkinliğimizde, kursiyerlerimize “SEO Nasıl Yapılır?” sorusunun cevabını verirken SEO’nun sırlarından ve püf noktalarından da bahsettik.

İlk oturumda SEO Akademi kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz, zirvenin açılışını yaparak işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. İnternet Kullanım İstatistikleri ile interneti neden ve nasıl kullandığımız hakkında konuştu. Online kullanıcıların neler yaptığından bahsetti.

Sonraki oturumda ise yine eğitmenimiz Orhan Gürbüz’dü. Optimizasyon Temelleri başlığı altında SEO nedir ve nasıl yapılır sorularına cevaplar verdi. SEO için domain seçimini, uyumlu URL yapısını, CSS kodlama uygunluğunun nasıl sağlanacağını, site map hazırlamanın önemini anlattı. Kahve molasından sonra arama motorunda kelime araştırmasının nasıl yapılacağını ve hangi araçların kullanılacağını anlattı. Site içi ve site dışı optimizasyon hakkında temel bilgiler veren eğitmenimiz, detayları diğer konuşmacılarımıza bıraktı.

Yemek molasının ardından SEO kursu eğitmeni ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman, sitelerin tasarımlarının nasıl yapılması gerektiğini, görsel algı yaratmak için dikkat edilmesi gerekenleri ve Mobil SEO’nun yararlarını anlattı. Ardından SEO kursları eğitmenlerimizden Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu konuşmasında algoritmalar için içerik hazırlamanın yollarını, metaların nasıl yazıldığını, içerikte dikkat edilmesi gereken noktalardan bahsetti.
En Popüler SEO Araçları bölümünde eğitmenimiz Tolga Ayrıç, SEO araçlarının nasıl kullanılacağını anlatırken Backlink eğitimi de vererek nasıl link alınması gerektiğini anlattı. Hangi linklerin sonuçlarda üst sıralara çıkmayı sağlayacağını gösterdi.

2. Gün eğitimimiz Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan’ın konuşması ile açıldı. Google araçlarının SEO’ya katkısını, Webmaster Tools’un neden SEO’nun en iyi teknolojilerinden biri olduğunu, Analytics’in SEO için önemini, hız testi araçları ile web sitelerin hızlarının nasıl artırılacağını anlattı.

Öğlene kadar süren Google Araçları eğitiminden sonra eğitmenimiz Cem Orman, Google Agoritmaları ve Cezaları bölümünde Google’ın neden ceza verdiğini ve ceza almamak için neler yapılacağını söyledi. Yandex ve Bing için nasıl SEO yapılacağından da bahsetti.

Yandex ve Bing Algoritmalarının da anlatıldığı eğitimde SEO Uygulama bölümüne geçilerek analiz yapma, strateji belirleme, optimizasyon yapma süreçleri anlatıldı. Katılımcıların web siteleri üzerinde aktif olarak nasıl SEO yapılacağı gösterildi.

Belirlenen bir web sitesi üzerinden yapılan çalışma sonrasında Sosyal Medya Eğitimi’ne geçilerek online platformların nasıl kullanılması gerektiği anlatıldı. Paylaşım yaparken dikkat edilecekler ile Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarında nasıl SEO uygulanacağı anlatıldı.

Genel Tekrar bölümümüzde ise 2 gün boyunca anlatılanlar derlendi ve katılımcıların soruları yanıtlandı. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Kursu hediye edildi ve kapanış konuşmasıyla zirve tamamlandı. Sertifikaların dağıtılmasından sonra hatıra fotoğrafları çekilerek katılımcılara veda edildi.