Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

25 – 26 Mart 2016 SEO Eğitim
Zirvesi Tamamlandı!

seo eğitim zirvesi
seo eğitim zirvesi

25 – 26 Mart 2016 SEO Eğitim Zirvesi Tamamlandı!

SEO Akademi olarak 2.sini düzenlediğimiz SEO Eğitim Zirvesi renkli ve öğretici bir havada geçti. 25 Mart Cuma günü Taksim Golden Age Hotel’de başlayan SEO Eğitimi, her biri alanında uzman ve tanınan konuşmacıların katılımıyla gerçekleşti. SEO’nun nasıl yapıldığına dair püf noktalarını öğrenmek isteyen hevesli katılımcılarımızla 2 gün dolu dolu bir aktiviteyi tamamladık.

İlk gün SEO Akademi kurucusu ve eğitmen Orhan Gürbüz ile SEO Akademi Genel Koordinatörü Yalçın Şişman 10.00’da SEO Eğitim Zirvesi’nin açılışını yaparak zirvede işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdiler. Sonrasında ise 10.10’da Orhan Gürbüz ve Sefa Aydemir İnternet Kullanım İstatistiklerini katılımcılarla paylaşarak zirveye ilgi çekici bir konuyla giriş yaptılar.

2. oturumda ise Orhan Gürbüz ve Sefa Aydemir Optimizasyon Temelleri konusunda bilgi vermeye devam ettiler. SEO için faydalı domain seçmenin nasıl olacağını, uyumlu URL yapısını, hata sayfalarının SEO’ya uyumlanmasını, CSS kodlama uygunluğunun nasıl sağlanacağını, site map hazırlamanın önemini anlattılar. Kahve molasından sonra aynı eğitmenlerimiz arama robotlarının çalışma mantığı, arama sorgusunun nasıl yapıldığı, arama motoru algoritmalarını anlattılar.

3. ve 4. Oturumda aynı eğitmenlerimiz Site İçi Optimizasyon ve SEO Aşamaları konusunda katılımcılara bilgi verdiler. Site içi optimizasyon araçları, teknik, tasarım, görsel optimizasyon süreçleri, online ve offline tanıtım konularını anlattılar.

Yemek molasının ardından SEO Akademi eğitmenlerinden Cem Orman tasarım optimizasyonunun temellerini anlattı. Kullanıcıların beklentileri ve tasarım aşamalarını anlattıktan sonra mobil SEO’nun nasıl yapıldığını ve ne yarar sağladığını anlattı. Ardından SEO Akademi eğitmenimiz Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu başlığı altında arama motorlarının seveceği içerikleri hazırlamanın yollarını, meta etiketlerini ve algoritmaların sevdiği içeriklerin neler olduğunu anlattı.

Kahve molasından sonra SEO eğitimi tüm hızıyla devam etti. Eğitmenimiz Tolga Ayrıç, en popüler SEO araçlarını ve çeşitlerini anlattı. Ardından backlink alımlarının en doğru şekilde nasıl yapılacağını, Google’ın en sevdiği link modellerini, hangi tür linklerin zararlı olduğunu anlattı. Böylece ilk gün eğitimimizi bitirmiş olduk.

2. gün SEO Zirvesi’nde açılışı Dijital Pazarlama ve E-ticaret Uzmanı Yılmaz Bozan yaptı. Google Araçları ve hız testi araçlarını anlattı. Eğitmenimiz Analytics kullanmayı uygulamalı olarak anlattı bizlere.

Kahve molasının ardından SEO Hocası’ndan Atalay Sıdar Google algoritmalarını, botlarını ve cezalarını anlattı. Ardından Yandex ve Bing için nasıl SEO yapılacağından bahsetti. Yandex ve Bing için özel SEO tekniklerini katılımcılarla paylaştı.

Yemek molasının ardından eğitmenimiz Gökhan Barışkan, SEO Uygulama eğitiminde analiz yapma, strateji belirleme, optimizasyon yapma süreçlerini gösterdi. Bir site üzerinden aktif olarak nasıl SEO yapılacağını gösterirken tanıtım araçlarının nasıl kullanılacağını anlattı.

Kahve molasının ardından eğitmenimiz Cem Orman, en çok kullanılan sosyal medya araçlarını ve kullanım tekniklerini, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarının SEO’ya nasıl etki ettiğini anlattı.

Genel tekrar bölümümüzde kurucu eğitmen Orhan Gürbüz, optimizasyonda nelere dikkat edileceğini, ilk sayfada çıkmanın ipuçlarını kursiyerlerimizle paylaştı ve katılımcılarımızın sorularını yanıtladı. Son oturumda Avukat Sevtap Ağaç Başar, bilişim suçlarının kapsamını, internette tüketici haklarını ve online itibarın korunma yollarını anlattı.

SEO Akademi kurucumuz Orhan Gürbüz, gün sonu yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Eğitimi hediye etti ve kapanış konuşmasıyla zirveyi tamamladı. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinden sonra SEO eğitimi tamamlandı ve katılımcılara veda edildi.