Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

25 - 26 KASIM 2016 SEO EĞİTİM
ZİRVESİ TAMAMLANDI!

seo eğitim zirvesi
Seo Eğitim Zirvesi 25 - 26 Kasım 2016

25 – 26 Kasım 2016 SEO Eğitim Zirvesi Tamamlandı!

5.’si düzenlenen SEO Eğitim Zirvesi, İstanbul’un en iyi otellerinden Titanic City Hotel’de, SEO Uzmanları ve dijital pazarlama eğitmenlerinin katılımı ile gerçekleşti.

25 Kasım Cuma günü 10.00’da başlayan etkinliğimizde, SEO’nun tüm sırlarını ve tekniklerini öğrendiler, uygulamalı eğitimle öğrendiklerini pekiştirdiler.

Cuma günü düzenlenen ilk oturumda SEO Akademi kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz, zirvenin açılışını yaparak işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. İnternet Kullanım İstatistikleri ile internette yer almamızın sebeplerini bizlere gösterdi.

SEO Akademi Kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz, Optimizasyon Temelleri adlı oturumda SEO’nun anlamından başlayarak temelde hangi aşamaları içerdiğini anlattı. Optimiziasyon yapmadan önce nasıl domain seçilir, URL yapıları nasıl hazırlanır, içerikler nasıl yazılır, görseller nasıl seçilir gibi sorulara cevap verdi. Kahve molasının ardından anahtar kelime seçiminin nasıl yapılması gerektiği ve hangi araçların en kullanışlı olduğu üzerinde konuşuldu.

Yemek molası sonrasında ise Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan, Google araçlarının SEO’ya katkısını, Webmaster Tools’un neden SEO’nun en iyi teknolojilerinden biri olduğunu, Analytics’in SEO için önemini anlattı. Adwords kullanarak reklam oluşturmayı ve kampanya yönetmeyi anlatarak katılımcıların sorularını yanıtladı.

Kahve molasının ardından ise SEO Kursu eğitmeni Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu konuşmasında algoritmalar için içerik hazırlamanın yollarını, metaların nasıl yazıldığını, nasıl yaratıcı olunacağını, içerikte dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

En Popüler SEO Araçları bölümünde SEO kursları eğitmeni Tolga Ayrıç, SEO araçlarının nasıl kullanılacağını anlattı. Backlink eğitimi bölümünde ise nerelerden link alınacağından bahsetti.

2. Gün eğitimimiz ise SEO Akademi eğitmeni ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman ile başladı. Eğitmenimiz sitelerin tasarımlarının nasıl yapılması gerektiğini, görsel algı yaratmak için dikkat edilmesi gerekenleri ve Mobil SEO’nun yararlarını anlattı.

Ardından Google Araçları ve Algoritmaları ile cezalardan da bahsedilerek dolu dolu bir oturum sonlandırıldı. Katılımcılar Google’ın neden ceza verdiğini ve ceza almamak için neler yapılacağını öğrenmiş oldular.

Molalarda eğitmenlerimiz öğrencilerimizin özel sorularını yanıtladılar ve eğitim kaldığı yerden devam etti. SEO Uygulama bölümümüzde ise analiz yapma, strateji belirleme, optimizasyon süreçleri anlatıldı. Katılımcıların web siteleri arasından kura ile belirlenen bir site üzerinde analiz ve optimizasyon aşamaları gösterildi.

Sosyal Medyada SEO eğitimimizde ise Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarında nasıl SEO uygulanacağı anlatıldı. Online platformlarda başarının yolları üzerine konuşuldu.

Genel Tekrar bölümümüzde ise 2 gün boyunca anlatılanlar derlendi ve katılımcıların soruları yanıtlandı. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Kursu hediye edildi ve kapanış konuşmasıyla zirve tamamlandı. Sertifikaların dağıtılmasından sonra hatıra fotoğrafları çekilerek katılımcılara veda edildi.