Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

17 – 18 MART 2017 SEO EĞİTİM
ZİRVESİ TAMAMLANDI!

seo eğitim zirvesi
Seo Eğitim Zirvesi 17 - 18 Mart 2017

17 – 18 Mart 2017 SEO Eğitim Zirvesi Tamamlandı!

6. kez düzenlenen SEO Eğitim Zirvesi, Taksim Titanic City Hotel’de, SEO Akademi’nin başarılı SEO eğitmenleri, sektörde lider Dijital Pazarlama Uzmanları ve Adwords Uzmanlarının katılımıyla gerçekleşti.

17 Mart Cuma günü 10.00’da başlayan SEO Eğitim Zirvesi etkinliğimizde, SEO’nun temellerini, tekniklerini, doğru bilinen hatalarını ve ilk sıraya çıkmanın yollarını anlattık. 2 günlük dolu dolu eğitim programımızda uygulamalı oturumlarımızla öğrenilenleri pekiştirdik.

Cuma günü açılışı yapılan SEO Eğitim Zirvesi’nde ilk oturumu SEO Akademi kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz gerçekleştirdi. Zirvenin açılışını yaparak işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdi ve eğitim alma sebeplerini öğrendi.

SEO Akademi Kurucusu ve Dijital Pazarlama Uzmanı Orhan Gürbüz, günün ikinci oturumunda Optimizasyon Temelleri başlığı altında SEO’nun tüm aşamalarını katılımcılara özetledi. Optimizasyon öncesi domain seçimi, site içi çalışmalar, tasarım ve içerik uygulamaları, URL yapılarını oluşturma, görsel seçimi ve tanıtım gibi konuların üzerinde durdu. Kahve molasının ardından Site İçi SEO ve SEO Aşamaları başlıklarında anahtar kelime seçimi, strateji belirleme, teknik optimizasyon kuralları, online ve offline tanıtım üzerinde durdu.

SEO kursu yemek molası sonrasında ise Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan, Google araçlarının SEO’ya katkısını, Webmaster Tools’un nasıl kullanılacağını, Analytics kullanmayı, web sitesi iyileştirme araçlarını anlattı. Uygulamalı Analytics ve Adwords kullanımını gösterdi. Reklam oluştururken nelere dikkat edileceğini anlattı.

Dijital Pazarlama Uzmanı Yılmaz Bozan eğitmenimizden sonra SEO Kursu eğitmeni Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu konuşmasında algoritmalar için içerik hazırlamanın yollarını, metaların nasıl yazıldığını, nasıl yaratıcı olunacağını, içerikte dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Kahve molasının ardından da Google Algoritması oturumunda SEO Akademi eğitmeni Çağla Kavi, güncel algoritmalar hakkında bilgi verdi. Algoritma kuralları ve botların çalışma mantığını anlattı. Ayrıca Google Cezaları, Yandex Algoritması ve Bing Algoritması hakkında da bilgi verdi.

2. gün eğitimimiz ise SEO Akademi eğitmeni ve Web Tasarım Uzmanı Cem Orman’ın sunumu ile başladı. SEO kursları eğitmenimiz başarılı bir tasarımın olmazsa olmazlarını ve SEO uyumlu web sitelerinin nasıl olması gerektiğini anlattı. Ardından Mobil SEO konusuna geçerek mobil tasarım ile masaüstü tasarım arasındaki farklardan ve mobil SEO aşamalarından bahsetti.

Molanın ardından Sosyal Medyada SEO eğitimimizde ise Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarında nasıl SEO uygulanacağı anlatıldı. Online platformlarda başarının yolları üzerine konuşuldu.

Yemek molasının ardından SEO kursu eğitmenlerimizden Dijital Pazarlama ve SEO Uzmanı Cüneyt Efe Özar, En Popüler SEO Araçları oturumunda optimizasyona yarar sağlayan SEO araçlarının kullanımını anlatırken SEO Çeşitleri oturumunda ise Black, White ve Grey SEO tekniklerinin neler olduğunu ve illegal çalışmaların zararlarından bahsetti.

Molalarda eğitmenlerimiz öğrencilerimizin özel sorularını yanıtladılar. SEO Uygulama bölümümüzde ise analiz yapma, strateji belirleme, optimizasyon süreçleri anlatıldı. Katılımcıların web siteleri arasından kura ile belirlenen bir site üzerinde analiz ve optimizasyon aşamaları gösterildi. Son olarak Backlink oturumuyla hangi kaynaklardan link alınması gerektiği üzerinde duruldu.

SEO Eğitim Zirvesi Genel Tekrar bölümünde ise eğitim süresince öğrenilenler özetlendi ve katılımcıların soruları yanıtlandı. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Kursu hediye edildi ve kapanış konuşmasıyla zirve tamamlandı. Sertifikaların dağıtılmasından sonra hatıra fotoğrafları çekilerek katılımcılara veda edildi.

SEO Akademi, SEO kursları ve zirveleri devam edecek, bizi takip edin…

 

 

Yorum Bırak