Hemen Kayıt Ol: 0850 532 30 10 - Email: info@seoegitimzirvesi.com

13 – 14 Mayıs 2016 SEO Eğitim
Zirvesi Tamamlandı

seo eğitim zirvesi
seo eğitim zirvesi

13 – 14 Mayıs 2016 SEO Eğitim Zirvesi Tamamlandı

SEO Eğitim Zirvesi 3. Etkinliğini de tamamladı.

SEO Akademi olarak SEO ve Dijital Pazarlama Uzmanı eğitmenlerimizle gerçekleştirdiğimiz SEO Eğitim Zirvelerine bir yenisini daha ekledik.

13 Mayıs Cuma günü Taksim Titanic City Hotel’de saat 10.00’da başlayan etkinliğimize katılım büyüktü. 2 günlük SEO eğitimi programımızla “SEO Nasıl Yapılır?” sorularına cevap verdik.

İlk oturumda SEO Akademi kurucusu ve eğitmen Orhan Gürbüz zirvenin açılışını yaparak işlenecek konular hakkında katılımcılara bilgi verdi. İnternet Kullanım İstatistikleri ile interneti neden ve nasıl kullandığımız hakkında faydalı bilgiler verdi.

Sonraki oturumda eğitmenimiz Optimizasyon Temelleri başlığı altında SEO nedir ve nasıl yapılır sorularına cevaplar verdi. SEO için domain seçimini, uyumlu URL yapısını, CSS kodlama uygunluğunun nasıl sağlanacağını, site map hazırlamanın önemini anlattı. Kısa bir aradan sonra arama motorlarında kelime araştırmasının nasıl yapılacağını ve hangi araçları kullanmak gerektiğini katılımcılarla paylaştı.

Site İçi Optimizasyon ve SEO Aşamaları konularına geçerek teknik, tasarım, görsel optimizasyon süreçleri, online ve offline tanıtım hakkında bilgi verdi. SEO’nun stratejik olarak nasıl belirlenmesi gerektiğini anlattı.

Yemek molasının ardından SEO kursu eğitmenimiz Esra Gündüz İçerik Optimizasyonu konuşmasında algoritmalar için içerik hazırlamanın yollarını, metaların nasıl yazıldığını, içerikte dikkat edilmesi gereken noktaları anlattı. Tasarım Uzmanı ve seo kursları eğitmenimiz Cem Orman sitelerin tasarımlarının nasıl yapılması gerektiğini, dikkat edilmesi gerekenleri ve Mobil SEO’nun yararlarını anlattı.

En Popüler SEO Araçları bölümünde eğitmenimiz Tolga Ayrıç, SEO araçlarının nasıl kullanılacağını anlatırken Backlink eğitimi de vererek nasıl link alınması gerektiğini anlattı. Hangi linklerin sonuçlarda üst sıralara çıkmayı sağlayacağını gösterdi.

Google Cezaları ve Algoritmaları konularını ise seo kursları eğitmenimiz Atalay Sıdar anlattı. Google’ın neden ceza verdiğini ve ceza almamak için neler yapılacağını söyledi. Yandex ve Bing için nasıl SEO yapılacağından da bahsetti.

Yemek molasının ardından SEO Uygulama bölümüne geçilerek analiz yapma, strateji belirleme, optimizasyon yapma süreçleri anlatıldı. Katılımcıların web siteleri üzerinde aktif olarak nasıl SEO yapılacağı gösterildi.

Sosyal Medya eğitiminde ise online platformları nasıl kullanmak gerektiği, nasıl paylaşım yapılacağı, Facebook, Twitter, Instagram gibi sosyal medya araçlarında nasıl SEO uygulanacağı anlatıldı ve örnekler gösterildi.

Bilişim Hukuku bölümünde Avukat Sevtap Ağaç Başar, bilişim suçlarının nedenlerini ve kapsamını, internette tüketici haklarını ve online itibarın korunma yollarını anlattı. Web sitelerinin hukuki sorunlarla karşılaştıklarında neler yapmaları gerektiğini söyledi.

Son olarak eğitmenimiz Orhan Gürbüz, 2 gün boyunca anlatılanları derledi ve katılımcılarımızın sorularını yanıtladı. Ardından yapılan çekilişle 1 kişiye SEO Akademi’den Sosyal Medya Eğitimi, 1 kişiye Foto Life Akademi’den Temel Fotoğrafçılık Eğitimi hediye etti ve kapanış konuşmasıyla zirveyi tamamladı. Hatıra fotoğraflarının çekilmesinden sonra katılımcılara veda edildi.